Mesajı Okuyun
Old 08-02-2005, 19:22   #1
ayhan_bostan

Karar Sizce Ne Yapılabilir

öncelikle merhaba,size danışmak istediğim bir konu var
yardımıcı olur ve fikirlerinizi beyan ederseniz çok sevinirim.
şimdiden çok teşekkürler.

konu:benim alacaklı olduğum bir çek davam var.çek 11/04/2001 tarihlidir.süresi içinde arkasını yazdırıp asliye cezada dava açtım.
tam dava sonuçlanacağı zaman sanığın avukatı 18/11/2002 tarihinde yani aradan 19 ay geçtikten sonra cumhuriyet savcılığına bir dilekçe vererek,benim çeki zorla aldığımı beyan edip sanığın yanın da çalışan kişileri ve kardeşlerini şahit göstermiştir.
hazırlık tahkikatından sonra savcı dava açtırdı.savcının iddianamesi ise şöyle,
suç:kendiliğinden hak almak
suç tarihi:13/11/2002
kanun mad:tck 308/2 ,522
müessir fiil ve tehdit uygulamak sureti ile alacakları karşılığında zorla senet imzalattıkları anlaşıldığından haklarında kamu davası açılmıştır.

bunun üzerine sulh cezada dava açıldı 12/02/2004tarihinde.
duruşmalara girdik şahitler dinlendi vs. hala bu zamana kadar karara bağlanmadı

ben ifadelerimde sürekli böyle birşeyin olmadığını söyledim,şahitlerinde akraba ve yanında çalışan işçileri olduğunu söyledim
ve ayrıca hakime 19 aydır neden bekledilerde o zaman şikayet ettiler dedim ama nafile birtürlü sonuçlanmadı

çekin asliye cezada devam eden duruşması da bu yüzden sürekli erteleniyor bu davanın neticesinin beklenmesine diyerek.

Ben hakimi nasıl ikna edebilirim bu olayın düzmece olduğunu sadece vakit kazanmak için bu yola başvurduklarını
ayrıca bu iddia ettikleri suç şikayete bağlı bir suçmudur
eğer böyleyse aradan 6 aydan fazla bir zaman geçmiştir neden hakim böyle yapmaktadır