Mesajı Okuyun
Old 11-01-2007, 12:42   #19
mehmetseyrek

Sayın Jeanne d'Arc,
Verdiğim örneklerden birindeki düşünceye karşı çıkışınızı anlayışla karşılıyorum.Ancak ne benim ne de Yazar Cengiz Tuncer'in böyle bir düşünceden yana olması söz konusu bile olamaz.Gelelim gerekçelere:
Ben, o anda en yakınımda olan kitaplardan hemen bazı örnekler vermek için bu yolu seçtim.O düşüncelere katılmam söz konusu olamaz.Diğer örrnekler için de aynı şeyi söyleyebilirim.Amacım dilbilgisi bakımından en iyi örnekleri sunmaktı.
Yazar Cengiz Tuncer'e gelince:Yazın dünyamızın dağeri yeterince bilinmemiş yazarlarındandır.Toplumcu-gerçekçi yazınımızın öncülerinden olan yazar yapıtlarında topluma bir ayna tutmaya çalışır.Bu karşı çıktığınız sözler 1940'lı yılların toplum yapısını ve düşünce dizgesini yansıtır.(Hoş şimdi de çok şey değişti sayılmaz ya, neyse)
Yazarın kendisine ilişkin düşünceler ve değer yargıları değildir.
Kerkenez ve Hacizli Toprak adlı kitapların yeni baskılarının olduğunu sanmıyorum.Belki eski kitapçılarda bulabilirsiniz.Bulursanız, her iki kitabı da okumanızı öneririm.Dediğim gibi, Cengiz Tuncer, Yazınımızda değeri bilinmemiş önemli yazarlarımızdandır.
Fazla mı 'öğretici'oldu.Olsun.
Esenlikler dileğiyle...