Mesajı Okuyun
Old 15-09-2010, 11:27   #1
AV.İ.YILDIZ

Varsayılan Borçlunun alacaklı olduğu icra dosyasına haciz

Herkese merhabalar;

Benim haciz işlemiyle ilgili özellkle de icra müdürlerine bir sorum olcaktı. Alacaklı vekili olduğum dosyamda borçlu şirketin alacaklı olduğu bir dosyayı yakaladım. Dosyayayı incelediğimde alacağına mahsuben borçludan icra satışı yolu ile bir gayrimenkul aldığını öğrendim ihalenin feshi davası falan açılmış, dosya yargıtaya gitmiş ve onanmış, satış kesinleşmişti ancak karşı taraf kesinleşme şerhini alıp tescil işlemlerini başlatmamış. Muhtemelen bir günde bunların hepsini yapıp gayrimenkulu da 3. kişinin üzerine hemen devredecekler. Bizim amacımız tescil işleminin gerçekleşmesi ile birlikte haczimizi de koydurmak ki borçlumuzu sıkıştırabilelim çünkü kendi üzerine başkaca bir malvarlığı yok. Borçlunun alcaklı olduğu dosya fotokopisini, satış tutanağı, yargıtay onamasını vs bütün ilgimizi kanıtlayan evrakları kendi dosyamıza sunduk ancak İcra müdürlüğü, tapu arasında sayısız yazışma sonucunda bütün taleplerimiz red edildi. Tapu tescil ile birlikte haciz yazımızı red etti. İcra Müdürü bu yöndeki taleplerimizi red ediyor. Memur muamelesini şikayet etmeyi düşünüyoruz ancak bunun dışında yapılabilecek bir şey var mı? Şimdiden teşekkür ederim...