Mesajı Okuyun
Old 27-08-2008, 01:14   #1
Konuk

Varsayılan evi terk pozisyonuna düşmemek için yapılması gerekenler?

merhabalar!
öncelikle bu şekilde bizlere yardım ettiğiniz için teşekkür ederiz.aslında sorunlarımın başlığını tam olarak seçemedim umarım derdimi ifade edebilirim. şu anda 11 aylık evliyim. ancak evliliğimin ilk başlarından itibaren eşimin ailesiyle ve dolayısıyla eşimle problem yaşamaktayım.bu da bizim evliliğimizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini etkileyen ve benim aileme ve bana yönelik çeşitli hakaretlere ve yaptırımlara varan bi hal aldı. özellikle son 6 aydır eşimle ayrılık kararı almamı sağlayacak ciddi problemler yaşıyorum. en son olarak son 1.5 aydır eşimden ayrı olarak ailemin yanında yaşıyorum. bu arada eşimle bu noktaya gelmemizin gerekçelerini, onun yanında olduğum süre içerisinde bu sorunları kendimce çözmeye çalıştığımı ailesiyle gerekli iletişimi sağlamak için çaba sarfettiğimi ve artık tıkandığımı düşündüğüm için son çare uzakta kalarak hatalarını görmesi gerektiğini vurguladım. gerçek amacımın boşanmak olmadığını ancak bunu da göze aldığımı anlattım. esasen eşim aslında benden ayrı kalmak ve boşanmak istemiyor. ancak aile baskısından dolayı da evliliğimizi kurtarmak için gerekli çabayı da göstermiyor. sizlere sormak istediğim esas konu: evliliğimin gidişatı olumlu değil.dava açtığım takdirde mahkemedede evi terk pozisyonuna düşmek istemiyorum ama gerekli olursada yaşadığım mağduriyeti ve sıkıntıyı( darp;şiddet dahil )şahitlik yapacak kişiler mevcut ( yani keyfi olarak ayrı olmadığım). yaşamış olduğum şehirden bu gerekçelerle ayrı kalmak zorunda olduğum için doğal olarak işimdende ayrılmak zorunda kaldım. şu anda boşanma davası açılmadan ben bir işe girersem eşim herhangi bir hak talep edebilir mi? suçlu duruma düşermiyim? yada davayı açıp sonuçlanmasını beklemeden işe başlarsam hukuki anlamda bi kaybım olur mu? kendi mesleğim anlamındada yetkin biriyim ve istediğim an iş bulabilirim.maddi anlamdada bir an önce desteğe ihtiyacım var. kendimce yaşadıklarımda hukuki boyutunu araştırdığım kadarıylada haklı olduğumu düşünüyorum. ve kanunen boşanmadan çalışmaya başlayarak(hayatıma devam ettiğim için) haksız duruma düşmek istemiyorum çünkü onun bana kullanabilceği tek şey şu anda evden ayrılmış olmam. bana bu konuda fikir verip yardımcı olursanız sevinirim . desteğiniz için teşekkürler.