Mesajı Okuyun
Old 20-02-2014, 13:19   #1
Konuk

Varsayılan aile içi yaşananların anlatılması boşanmada etkisi

Merhaba, 3 yıllık evliyim. Eşim bana evliliğimizin ta başından 2 - 3 ayda bir küser, her küsmesinin başında son derece ciddi bi tavırla boşancağını söyler ve odasını yatağını yemeğine varana kadar herşeyini ayırır ve benimle hiçbir şekilde konuşmaz, her küsmesi en az 2 ay sürer.hep ben alttan alarak yalvar yakar barış sağlardım. En son yine küstü bu kez alttan almadım ve yaklaşık 5 ay oldu.iki yabancı gibi yaşıyoruz. Ve bir arkadaşa, bazen bi komşumuza bazen de eşimin babannesine aramızda olanları anlattım. dertleşmek maksadı ile.

Benim hem eşimin bana olan kötü muamelesinin hem de kayınvalidemin yaptıklarını bu bikaç kişiye anlatmış olmam mahkemede sorun yaratırmı eşim beni bu sebeple boşayabilir mi ?

Ben çok daraldım eşimin davranış biçiminden.Hem senden boşancam diyor hem evden gitcem diyor ama ne dava açıyor ne evden gidiyor beni de henüz kovmadı git diye. 5 aydır bildiği gibi yaşıyor. Hiçbişi gelmiyo elimden.En son bi sabah işe giderken ağzının içinde sanırım bana işittirmek için söyledi : Ayrılsa da gitse ayrılsada gitse dediğini duyar gibi oldum. Sanırım artık benim evden kendiliğimden gitmemi bekliyor.

Eşimin evlilik öncesi kendi adına alınmış olan bi evde yaşıyoruz. eşim bana nerdeyse tek kuruş vermez. Hep ailesine çalışıyor. Tabi ben bunları ıspatlayamıyorum. Lütfen bi yol gösterin. Boşanma halinde haklarım ne olur ?

Çocuğumuz da yok. Evlilik sonrası alınan bi araba var.

Ben evden gitmekte ayrılmakta yine de istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Hayırlı günler.