Mesajı Okuyun
Old 02-12-2004, 15:25   #9
sbudak

Önemli

Takip ettiğim konuya bu aşamada ben de dahil olayım.

Alıntı:
Din ile bilim konusunda düşünenler yeteri kadar yazıp çizdiği için bizim ayrıca yazıp çizmemize gerek yok bence

Sayın Gemici'nin bu ifadesine temelde katılıyorum. Zira çokça tartışılıp konuşulan bu konu üzerine bugün artık söylenecek pek birşey kalmadı. Bundan sonra söylenecekler ancak öncekilerin tekrarı olabilir. Ancak temelde katıldığım bu anlayışa şu durumda katılamayacağım. Sebebi de şu; sayın Gemici din ve bilim konusunda tartışmalı olan ifadeleri buraya taşırken bu düşüncenin çok eski ve derin tartışmaların bir uzantısı olduğunu öngörerek, bu düşünceleri aktardıktan sonra konuyla ilgili tartışmaları istemese de buraya taşımış olacağını önceden hesabetmeli ve bu konuyu tartışmakta bir sakınca görmüyorsa o düşünceleri buraya taşımalıydı. Konuyu buraya taşıdıktan sonra bir başkasının o konuyu burada irdelemesine gerek olmadığını düşünmek ne kadar doğru olabilir ki?! "Konu başka platformda tartışılsın, ben bunların içinden hemfikir olduğum kısmı buraya taşıyayım ancak buraya taşıdığım kısım üzerinde eleştirel yaklaşım olursa, bunlar diğer platformlarda yeterince yazılıp çizilmiş diyerek düşüncemin eleştirisini dinlemekten kaçınayım" tarzı bir sonuç doğuran bu yaklaşımı ben kişisel olarak doğru bulmuyorum. Ayrıca, hukuki boyutundan ziyade dini boyutu ağır basan böylesine tartışmalı bir konu bu sayfada dile getirilirken yapılması gereken "dini boyutuyla değil hukuki boyutuyla tartışma" vurgusunun sayın Fikirbay'ın konu üzerinde yazmasına kadar bekletilip bundan sonra yapılması sayın Admin açısından ne kadar savunulabilir onu da bilemiyorum.