Mesajı Okuyun
Old 30-10-2007, 21:13   #1370
halit pamuk

Hiçbir şey bilmediğini biliyorsan demekki bir şeyi biliyorsun ki bu en önemli bilgiye sahipsin demektir.

Çünkü, bu bilgiye sahip olmak ve önünde THS gibi bir site olması mesleğe adım atacak kişiler için ve çok önemli bir başlangıç sağlar.Her Hukukçu için ise THS bulunmaz bir fırsattır.

Kendi adıma konuşayım: sorulara cevap vermesen de, sorulan soruları kendi kendine muhakkeme etmemiz; zekayı daha işlevsel hale getirdiği gibi kendi pratiğimizde yaşadığın bambaşka sorunlarda daha kolay çözüm üretebilmemizi sağlamaktadır.

Yani sorulan soruları düşünmek ve cevap aramak, soruyu sorandan çok; kendimiz için faydalı oluyor. Artık pratik kazanıyorsun. Nasıl çözüm üreteceğini öğreniyorsun. İlginçtir, bu kendiğilinden gelişen bir şey oluyor.

Yolun gittiği ve ulaştığı yer değil; yol önemli.

Yolu öğrendin mi, nasıl gidileceğini öğrendin mi; hep gidersin. Bulursun, kaybolmazsın. Hatta zevk bile almaya başlarsın. Değişik yollar ararsın. Ama kaybolmazsın.

Bu nedenle Özellikle öğrenci arkadaşlara hukuk soruları kısmını kullanmalarını öneririm. Biz de sizlerden bir şeyler öğrendikçe teşekkür ederiz.

Ve okulu bitirip mezun olduğunuz da ne iş yaparsanız yapın, THS'nin çok faydasını göreceksiniz. İnanın çok farklı olacaksınız. Bu fırsatı kaçırmayın.

Ben üniversite hoca olsam, bütün öğrencilerimi siteye üye olmasını ve hararetli tartışmalar yapmasını zorunlu kılardım.