Mesajı Okuyun
Old 08-06-2006, 16:02   #9
orhanoguz

Varsayılan BİlİrkİŞİlİk Te Zor İŞ ArkadaŞlar...

Değerli arkadaşlar ;
Öncelikle merak ettiğim bi konu var , adalet bakanlığından veya yargıtaydan şu yazılanları okuyan bi allahın kulu varmıdır acaba ....
Bu bilirkişi sorunu adaletin anasını ağlattı o kadar ....
Rüşvet ,adam kayırma, simsarlık ... 12 bölüm dizi yani...
Ama dedim ya bilirkişinin de işi zor yani ...
Hakimle beraber otur , nasıl bir rapor isterssiniz efendim, siparişiniz nedir öğren ... yoksa bi daha çağrılmayı unut... Ha hakiminde içi rahat nasıl olsa ben karar veriyorum... dimi ya ... Tarafsızlık mı boş ver ... Nasıl olsa kimsenin haberi yok. Vicdanla cüzdan arasında bir yerlerde uçtu gitti...
Tabi mübaşiri, katibi görecen ... yoksa hayatta çağrılmayı unut...
Tanıdıklar devreye girer , hatırlı kişiler arar ... emredrsiniz sayın milletvekilim ... tabi sayın başkanım .... nasıl isterseniz öyle olsun müdürüm....
EE dedim kolay değil.... Müdür memnun , milletvekili memnun , başkan memnun ... hatırlı kişileri tanıyan vatandaş memnun... Ezilen hakkı yenen gariban ... salla gitsin ....O da kendine hatırlı arkadaş bulsaymış canım . öyle değilmi ...
Ama avanta iyi cukka bol... En küçük davadan 150 ytl , ayda on dosya yap 1500 ytl ... az değil yani ... Hakimin maaşı 1200ytl ... Bilirkişi derki hakime , ederin kaç vereyim de sus... Bunun için katlanacan dimi yani?
Yok yok yaz yaz bitmez ... Attı tepemin tası koptu V kayışı .... Burası türkiye demeye dil varmıyor ama maalesef öyle ...
Ha tabi hiç mi adam gibi adam yok denir.. Var .. ama onlar adam yerine konmaz. Bu ne biçim hakim ya kardeşim, hiç bir şeyden anlamıyo... benim raporu beğenmedi olur...
Ne diyelim kendimiz deyip kendimiz dinleyelim.