Mesajı Okuyun
Old 27-04-2015, 21:14   #1
Konuk

Varsayılan Özel Hastane Fiyatları

Merhaba, eşimin erken doğum tehlikesi için doğum öncesi 7 gün özel hastanede kaldık çünkü doğumu planladığımız doktorumuz o özel hastanadeydi.7 gün sonra da doğum gerçekleşti. Hastane sunduğu işlem listesinde normal yatak ücreti olarak 400, refakatçi için 200, doktor takibi için 360 ve nts cihazı için 100 tl toplamda günlük 1060 tl günlük masraf çıkarttı. 7 günlük masrafı siz hesaplayın. Doğum paketi ise daha önceden anlaştığımız ve konuştuğumuz fiyat olduğu için ona itirazım yok ve buraya yazmıyorum. Benim bu diğer masraflara itiraz etme hakkım var mı? Öze Hastaneler yatak-refakatçi vb. ücretlerde istedikleri fiyatı isteyebilirler mi? Bunun önünde sınırlandırıcı hiçbir mevzuat yok mudur? Not: Hastane Kadın Hastalıkları ve Doğum birimi olarak SGK ile anlaşmalı olmadığını söylüyor. Ancak SGK nın sitesinde Kadın Doğum ve Hastane bilgilerini tam olarak girince, ayrıca aynı işlemleri yazınca maksimum günlük 200 tl gibi bir rakam alınabileceğini anlıyorum. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.