Mesajı Okuyun
Old 27-06-2008, 09:41   #7
Av.muhittinköylüoğlu

sevgili duyurucu
1-kafana takma : moral olsun diye söylüyorum. ya da her halukarda benim yanımda amatör kalırsın. ben profesyonel bir sanık olduğum için münferiden ve de tesadüfen sanık olanlara ancak bunu diyebiliyorum.
2-Bak hem avukat olarak meşhur olamazssan da böyle sanık olarak meşhur olma yolunda hızlı bir ilerleme gösterebilirsin.Bir de ben adalet için ,özgürlük için,hukukun üstünlüğü için mücaqdele verirken sanık konumuna geldim vs. bir iki parlak sözle de muteber bir meslektaşımız olma şansına kavuşabilirsin.
3-yargılandığın dava için katılım ve destek çağrısı yaparak bolca katılım sağlama şansına kavuşabilirsin.(şakası bir yana duruşmalara tek başına katılmanı hem teknik ve hem de fiili nedenlerle tavsiye etmem.savunmanı kendinin bizzat yapmanı hiç tavsiye etmem.
anglo -amerikan sisteminde bu çok özel durumlarda hakimin kararı ile yapılabiliyor.Ki bence de doğrusu bu.
4-Bazı hakimnlerimizin tecrübeme göre elime düştü biraz terleteyim az da canını yakayım gibi bir mantığı olabiliyor. Şahsi tecrübem.Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.Hele ki şikayetçi bir hakimse mutlaka dikkatli ol.mesleki dayanışmaya en yatkın ve tutarlı meslek grubu hakimlerdir.
5-Barodan arkanda kimse olmaması bence daha iyi.Şahsen baro yönetimleri arkamıza geçmesin başka şey istemem.
6-Ciddiye al hakkında dava açılması aynı zamanda disiplin işlemi demektir.disiplin işlemi demek noter,hakim.savcı olamamman ve hatta başka baroya nakil yaptıramaman demektir.
7-disiplin işlemlerinde anadoluda olmayabilir ama istanbulda baro yönetimleri ilşe siyaseten aynı doğrultuda olup olmamak çok önemlidir. ben şahsen mahkemelerden ziyade muhalif olmam nedeniyle baro yönetimlerinden korkarım.
8-az bir şey cezadan anladığım için değilse de sanık sıfatı ile bolca yargılanmam ve bu nedenle tecrübeli olmam nedeniyle istanbulda yargılanan avukatların önemli bir kısmı benden yardım isterler hatta diyebilirimki kendi yargılanmalarımdan ve avukatlara avukatlık yapmaktan fırsat bulursam serbest bir avukatlık yapmaya çalışıyorum.kısacası atlar gelirim diyemem ama dosyayı üçüncü bir şahsın görmesini görüşünü beyan etmesini istersen ve mesele önemli is eyardımcı olmak isterim.
geçmiş olsun.