Mesajı Okuyun
Old 13-10-2007, 12:08   #39
hukukun-üstünlüğü

Selem.Yazılanları genel itibariyle okumaya çalıştım.Ben istanbul hukukluyum.Başta devlet organları olmak üzere en etkin makamlarda İstanbul hukukluların olmasından tüm istanbul hukuklular gurur duymaktadır.Mecliste en çok İstanbul hukuklu vekilin olmasından da,bakanlar kurulunda en çok İstanbul hukuklu üyenin bulunmasından da gurur duymaktayız.yeni tck yı hazırlayan başlıca 4 üyenin istanbul hukuk mezunu olması da bizi sevindirmektedir.Anayasa mahkemesi ve yüksek yargı organlarında ki istanbul hukuklu üyelerde neyin ne olduğunu gösteriyor hatırlayın bundan önceki danıştay başkanı da istanbul hukukludur.meclis başkanımız da istanbul hukuklu.Hazırlanan anayasa taslak metinine şekil veren vekillerin çoğu gene istanbul hukuktan.Ve bence en önemlisi Türk hukuna yön vermiş büyük türk hukukçuları da genel itibariyle İstanbul hukuktan.(sıddık sami onarlar,sulhi dönmezerler,oğuzmanlar,başgiller ve sayamadığım belki de yüzlerce akademisyen)Hal böyleyken fakültemle gurur duymak tabi ki hakkım ancak iyi hukukçu olmak demek bireysel çaba demektir.Yani nerde okuduğun değil okuduğun yerde nasıl bir çaba gösterdin bu önemli.Benim için hele ki her yerde hukuk fakültesi açılmışken erzincan ya da ankara hukukun pek bir farkı kalmadı.Her hukuk fakültesi hakim-savcı çıkarıyor artık.Oyüzden erzincan hukuku kazanan arkadaşımıza belki şehrin olanakları kıt olsa da başarılar dilerim hukukçuluk fakülteyle değil özveriyle olur bunun aksine biz söz duyarsan sakın inanma.