Mesajı Okuyun
Old 04-06-2018, 17:06   #1
siloos

Mutsuz Tahsilde Tekerrür Olmamak üzere Açilan Takip

Merhaba Sayın Meslektaşlarım,
Bugün icra pronun azizliğine uğradım ne yazık ki ve sizlerden görüş almak istiyorum.
İcra Proyu kullanarak bir kambiyo takibi hazırladık. Takibin konusu çek. Ben her ne kadar kontrol etsem de takip talebi üzerinden kontrol edip imzaladım ancak nasıl oluyorsa kambiyo takibinden borçluya “Örnek 7” ödeme emri gidiyor. Her ne kadar takip talebinde takibin çekten kaynaklı kambiyo takibi olduğu hatta tebliğ mazbatasında bile “Örnek 10 Ödeme Emri ve Çek Sureti” vardır şeklinde şerh olsa da borçlu vekili müvekkiline Örnek 7 İlamsız ödeme emri gittiği için itiraz ediyor ve takip durduruluyor.
Normalde takip açarken doğal olarak çekin aslını da icra müdürlüğüne teslim etmiştik. Şimdi ben çekin aslını icra müdürlüğünden teslim aldım. Ancak icra müdürlüğü çeki almadan önce benden talep istedi, bende sehven çek ilamsız takibe konu edildiğinden tahsilde tekerrür olmamak üzere yeni takip yapılacağı için çekin aslının tarafıma verilmesini talep ettim ve çek aslını aldım.
Şimdi tahsilde tekerrür olmamak üzere yeni takip yapacağım ve itiraz olan dosya öylece duracak. Kambiyo takibi olan dosyam tahsil olunca ilk takibi de kapatacağım. Ancak aklımda bir soru var. Aynı evraka ilişkin iki farklı takip yapılabilir mi?