Mesajı Okuyun
Old 25-04-2007, 12:16   #6
philomelion

Eğer lisanssız yazılım kullanıyorsanız ve bu tür sıkıntılarla uğraşmak istemiyorsanız artık Linux'a geçme vaktiniz gelmiş demektir.
Daha fazla beklemeniz için de bir neden yok, lisans sahiplerinin büronuza, işyerinize gelip kontrol yapmasını yada güncellemelerinizin sonlandırılmasını beklemeyin. Yada artık lisansız programlarınız için crack yada serial aramakla da uğraşmayın.

Avukat arkadaşlar için lisanssız windows ürünleri yerine Tübitak tarafından geliştirilen PARDUS işletim sistemini tavsiye ederim.
UYAP Mevzuat ve UYAP E-Takip programları çalışıyor.
Ücretli Office yerine ücretsiz Open Office yada başka ofis programları var ve hemen hemen hiçbir eksiği yok.
Explorer yerine ücretsiz Firefox var ve şu an explorer'dan daha iyi, hızlı ve güvenli olduğunu söyleyebilirim.
Linux sistemlerde virüs, truva atı, trojan vs. temizlemekle, belli sürelerde sistemin şişmesinden dolayı "... geçersiz işlem yürüttü, kapatılması gerek" şeklinde uyarılarla, belli aralıklarla format atmakla uğraşmazsınız.

Avukat arkadaşlar için şu andaki tek problem varsa mevcut mevzuat ve icra programlarını linux tabanlı işletim sistemlerinde çalıştıramamaları olabilir. Ancak yakın zamanda bunun da halledileceğini, artık bu tür ücretli programların linux sürümlerinin de çıkacağını umuyorum.

İlgilenen arkadaşlar için
http://www.pardus.org.tr