Mesajı Okuyun
Old 18-01-2003, 21:57   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Koca dayağı öldürdü

Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde 2 çocuk annesi 28 yaşındaki Saime Örnek, eşi 30 yaşındaki Ferhat Örnek tarafından dövülerek öldürüldü. Gözaltına alınan Ferhat Örnek, ``Eşimin beni aldattığından şüpheleniyordum. Göğsüne demir çubukla vurduktan sonra üzerine çıkıp dizlerimin üzerinde tepinerek yumrukladım'' dedi.
Olay, Derince İlçesi'nin Çenedağ Mahallesi'nde oturan Saime Örnek'in iki gün ortalıklarda gözükmeyip komşularının polise haber vermesiyle orta çıktı. Polis, genç kadının cesediyle karşılaşırken, otopside Saime Örnek'in cesedinin bulunmasından 20 saat önce, göğüs bölgesine sert bir cisimle vurulan darbe sonucu kaburga kemiklerinin kırılıp ciğerlerine batmasından kaynaklanan iç kanamadan öldüğü anlaşıldı. Polis genç kadının ölümünün cinayet olması nedeniyle yakınlarıyla birlikte eşi Ferhat Örnek'i gözaltına aldı.
Önce suçlamayı kabul etmeyen Ferhat Örnek, daha sonra suçunu ağlayarak, ``Beni aldattığından şüpheleniyordum. Bu nedenle aramızda tartışma çıktı. Onu sırt üstü yere yatırdım. Önce göğsüne demir çubukla vurdum. Dizlerimle göğsünde tepinerek yumrukladım. Amacım öldürmek değildi. Daha sonra kendinden geçti'' dedi. Ferhat Örnek, eşinin öldüğünü anlayınca o gece evde birlikte kaldığı daha sonra çalıştığı oto kaportacıya gittiği anlaşıldı. Örnek'in daha önce de gasp suçundan hüküm giymiş Şartla Salıverme Yasası ile serbest bırakıldığı anlaşıldı.

Radikal18/01/2003