Mesajı Okuyun
Old 17-05-2012, 08:11   #5
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Şermin Özkan
Değerli avukat dostlar ,
Benim davamdaki ''bana göre''önemli konu şudur;
Yerel mahkeme yargılamanın sonunda eşit kusurlu olarak boşanma yönünde karar verdiği için bana herhangi bir tazminat ödenmesi yönünde karar vermemiştir.
Yani hem beni eşit kusurlu olarak boşayıp tüm haklarımı elimden alınacak hem de sadece manevi tazminatı temyiz edeceksin !!şaka gibi..Avukatımın bu şartlarda boşanma olduğunda davayı tümden temyiz etmesi gerekirdi.Sadece verilmeyen manevi tazminatı değilbenim isyanım buna..ben boşanmaktan defalarca vazgeçtiğimi söylememe rağmen davamı geri çekmedi ve bu günlere geldim.
Boşanan kadın olarak eşim öldüğü için nafaka da alamıyorum bu nasıl adalet bunu araştırıyorum..Lütfen yardımcı olun bana..
"Davayı tümden temyiz etmesi gerekirdi" derken, esasen talebiniz gereği verilmiş olan boşanma kararının, eşinizin vefatı nedeniyle herhangi bir haktan yararlanamayacak durumda kalmanıza neden olması nedeniyle serzenişte bulunuyorsunuz ancak önemle ifade etmeliyiz ki meslektaşımızın burada bir hatası mevcut olsa, hakkın yerine gelmesi noktasında dile getirmekten çekinmezdik.

Avukatınız, henüz eşiniz de sağ iken manevi tazminat dışında neyi temyiz edebilirdi ki? Boşanma kararını temyiz etmesi beklenebilir miydi? Sizi eşit kusurlu bularak boşanmaya hükmeden mahkeme, tazminata hükmetmiş ve sanırım tazminatı yetersiz bulduğunuzdan temyiz etme zorunluluğu doğmuş ve avukatınız -olması gerektiği üzere- bu yönden temyiz başvurusunda bulunmuş.

Boşanma kararı kesinleştiği için de boşanma talebinizi geri çektiğinize ilişkin başvurunuzun dikkate alınmaması yasa gereğidir. Şu an maddi açıdan yaşadığınız mağduriyet nedeniyle sitemkar olmanızı anlayışla karşılamak mümkün olsa da yapılan işlemde yasaya herhangi bir aykırılığın olmadığını tekrara vurgulamalıyız.