Mesajı Okuyun
Old 16-05-2012, 13:22   #3
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Şermin Özkan
Değerli İlgililer ben 2005 yılında eşime boşanma davası açmıştım ve yerel mahkeme eşit kusurlu olarak boşanmaya hükmetti.Dosya yargıtaya gittikten kısa süre sonra eşim öldü henüz yargıtayda incelemeye bile girmeyen dosyamla ilgili boşanmadan vazgeçtiğime dair yazılı talepte bulundum ve yargıtay davayı bozdu.Ancak geriye dönen dosya ile ilgili yerel mahkeme boşanmanın gerçekleştiğine hükmetti.Avukatımın temyiz için müracaatında boşanmayı temyiz etmediğini sadece manevi tazminatı temyiz ettiğini sonradan öğrendim.Şu anda ne işim ne bir gelir kaynağım yok ve basından takip ettiğim hükümetin çıkardığı malum ''kocası ölen kadınlara 250TL maaş bağlanma ''hakkından faydalanabilirmiyim bir diğer konu da avukatım olarak benim bilgim dışında boşanmayı temyiz etmeyen avukatımla ilgili yasal olarak ne yapabileceğimdir. yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla...
Sayın Katılımcı;

Boşanma kararı temyiz edilmeksizin kesinleşmiş olduğundan, eşinizin vefatı nedeniyle herhangi bir sosyal yardımdan yararlanmanız mümkün görünmemektedir.

Ayrıca avukatınız, talebiniz doğrultusunda sonuçlanan boşanma davasında elbette ki boşanma hükmünü temyiz etmeyerek doğru olanı yapmıştır. Zira siz boşanmak istediğinize ve dava sonucunda verilen hükümle boşandığınıza göre avukatınızın sorumluluğu söz konusu değildir.

Saygılarımla..

Not: Sayın DİKTAŞ'ın mesajını yanıt yazarken görmemiştim ancak aynı paralelde yanıtlamışız.