Mesajı Okuyun
Old 02-09-2007, 18:52   #6
avukatmsd

Alıntı:
Yazan av.can
Aylık kira alacağınız ne kadar? Tahliye de talep ettiniz mi? Ayrıca 12 YTL komik bir rakam. Bu acaba 15 yıl önceki kira bedeli mi? Kiranın 12 YTL olduğunu ileri sürerek takibi durdurmak hakkın kötüye kullanılması sayılabilir mi diye düşünüyorum. Temerrüt sebebiyle açılacak tahliye davasında bu husus dikkate alınabilir mi? Bu açıdan da araştırma yapmakta fayda var!

Aylık kira bedeli 130 YTL idi.Tahliye talep edemezdim .Çünkü 30 günlük yasal süre içinde parayı ödedi.2 haklı ihtarda çekmedigim için tahliye davası açamazdım

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Hukuka bakış açınızı takdir etmekle birlikte benim aklıma gelen şu soruları mutlaka müvekkilinize sormuşsunuzdur:

1- 15-16 yıl gibi uzun bir süre yazılı kontrat olmadan kiracısıyla nasıl geçinmiş?

2- Bu kadar uzun süren kira ilişkisinde, hep kira aylıklarını elden mi almış?

3- Son olarak 13 ay kira parası almadığı halde, bir avukata gitmeyi neden akıl edinmemiş?

1. ilk kiraya verdigi dönemlerde aklına gelmemiş zaten 14-15 senede hiç sorun çıkmamış
2. Evet hepsini elden almış
3. Üç beş kuruş için avukatlık olmayalım demiş ama sonunda 3-5 kuruş kendisi için ciddi bir meblağa ulaşınca bana gelmiş
Malesef ödeme emrinde kira sözleşmesinin başlangıç tarihini belirtmedim sadece muaccel kira lacakları miktarını ve aylarıı belirtim..........................

Alıntı:
Yazan Av.Ayce Eroral
kira başlangıç süresinde sıkıntılar var nasıl kira tespit davası açsın ki!

Önümüzdeki aylarda kira alacagı için haklı ihtar çekmeyeyim diye.Eylüle kadar garantilemek istemiş işi