Mesajı Okuyun
Old 28-12-2007, 08:44   #30
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Özge Yücel
Alıntı:
Ölen çocuğun ölmemesi için işkence ile ifade alınmasının zorunlu olmasını, gerekmesini haklı bir şey olarak ileri sürmenizi anlayamıyorum. İşkenceden başka bir yolla ifade alamayan kişiler bıraksınlar o zaman yaptıkları işleri. İşkence dışında doğruya ulaşamayacağını düşünenler, psikolojiyi, değişik sorgu yöntemlerini bilmeyenler, "insan"ı tanımayanlar bıraksınlar ve mesleğimiz onuruyla yürüsün ve hukukun üstünlüğüne doğru yol alalım.

Sayın Özge Yücel

Yazdıklarımda İşkence ile ifade alınmasını haklı bir şey olarak ileri sürmüyorum.
Ya da gayrimeşru olan yöntemleri çözüm olarak doğrudan asla kabul etmedim, etmemde, Gayrimeşru yolların önünün açılması, daha vahim sonuçlara doğru yol alabilir. Ama meşru davranacağız derken giden kaybettiklerimiz ne olacak ? Benim üstünde durduğum ve dikkat çekmek istediğim konu bu...

Bakın yukarıda bir kaç mesajınız var, bu mesajlarınızın hiç birinde olayın nirengi noktasına ilişkin bir şey yazmadınız. Çünkü kritik bir konu, bir tarafta meşruluğu savunup tüm gayrimeşru yöntemleri dışlasanız bu kez göz önünde vahim bir hadise var onu hukukçu kimliğiniz ve vicdanınız kabul etmiyor...

Yok eğer meşru sonucu görüp gayrimeşru yöntemi görmezden gelseniz bu kez hukuk mantığınız Zehirli Ağacın Meyvesini kabul etmiyor...

İŞTE BENİM YAPMAYA ÇALIŞTIĞIMDA BU ZATEN, MANTIKLARI VİCDANLARI ZORLAMAK VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE DOĞRU YOL ALMAK İÇİN HUKUKÇULARI ÇABAYA VE ÇÖZÜM ARAYIŞINA SOKACAK ZEMİN OLUŞTURMAK...

AMA İNANIN BENDE OLAYIN İÇİNE GİRMEDEN BU BÖYLEDİR DİYEREK DUYARSIZ KALAN YAKLAŞIMLARI KABUL ETMİYOR VE SİNDİREMİYORUM...

Saygılarımla...