Mesajı Okuyun
Old 17-03-2013, 23:51   #1
Konuk

Varsayılan Üvey kardeşin tacizi ve sonuçları

Konum biraz karışık ve sorularım farklı elimden geldiğince kısa tutacağım ;

11 yaşında başka biriyle evli olan annemin yanına geldim.12 yaşında çalıştırılmaya başlandım anne ve üvey babam tarafından.29 yaşına kadar çalışıp onlara paramı verdim.okula gitmek istedim göndermediler.25 yaşındayken üvey babam beni evlatlık aldı (bana ne kalacak diye yakınmalarım sonucu)29 yaşında 16 yaşındaki üvey erkek kardeşimin tacizi sebebiyle evden ayrıldım.savcılığa tacizle ilgili suç duyurusunda bulundum.Şuan dava ağır cezaya alındı.Ailem bir Ağır ceza Avukatıyla anlaşmış avukat kanıt yok ceza almaz demiş.Sormak istediğim sorular;

1)Aileme beni okutmayıp çalıştırdıkları ve paramı aldıkları için dava açabilir miyim ? (ilkokul mezunuyum)

2)Bu konuyla ilgili tazminat alabilir miyim ?

3)Öz babam vefat etti bundan dolayı kendisinden 290 tl yetim aylığım var ve sigortasız çalışıyorum.Ailemden nafaka isteyebilir miyim ?

4)mayıs 2008 de evlatlık alındım,Mayıs 2013'te 5 yıl olacak ama aileme birileri akıl vermiş,sizi öldürmek istediğini/tasarladığını söyleyin evlatlıktan atarsınız demişler.böyle bir şey mümkün mü? Şimdiye kadar aileme bağırmak dışında hiç bir şey yapmadım ve tehdit dahi etmedim.

5)17 yaşındayken istedikleri kişiyle evlenmiyorum diye gece saat 1' evden atıldım 4 ay kirada yaşadım sonra eve döndüm.Bu olayı dayımı şahit gösterip kanıtlasam ceza almalarını sağlar mıyım ? yada herhangi bir tazminat,yaptırım uygulatabilir miyim?

6)Üvey erkek kardeşimin tacizi sonucu evden atılır gibi ayrılmak zorunda kaldım.İlk mahkemeden sonra dava ağır ceza çocuk mahkemesine alındı.'Ruhsal sağlığı bozulmuştur'
diye Uludağ Üni.den raporum var.Bu rapor savcılık tarafından aldırıldı.Ailemin tuttuğu Ağır Ceza Avukatı -video,resim,tanık- yok diye davadan kurtulursunuz demiş.Benim şikayetim devam ediyor geri de çekmeyeceğim, bu davadan kurtulabilirler mi?

7)Bu dava (kardeşimin) ne kadar sürer?