Mesajı Okuyun
Old 28-07-2008, 11:52   #2
erkanaga

Öncelikle çok azimli olduğunu söylemeliyim sınavlar biteli daha 1 ay yeni olmuşken bu azminiz beni şaşırttı.
Sorularınızla ilgili şahsi görüşlerim şu yöndedir; Öncelikle 3. sınıfla ilgili endişelerinizde haklısınız zira herkes 3. sınıfın çok zor olduğunu scylüyor lakin ben bunun abartı olduğunu düşünmekteyim çünkü her yıl yüzlerce öğrenci 3.sınıftan sorumlu oluyor ve bunların birçoğu da sorunsuz olarak bu dönemi atlatıyor.İlk iki sene alttan hiç dersin kalmadığına göre bu yıl da çok zorlanmazsın diye düşünüyorum.Şimdiden çalışma konusunda ise, kitaptan ziyade ilgili dersin kanununu alıp okursan daha faydalı olur en azından dersin içeriğini,tekniğini filan öğrenmiş olursun ki bu da o derslere çabuk alışmanı,yabancılık çekmemeni sağlar.

Seninle aynı durumda olan ve ilerde hakimlik sınavını kazanmayı hedefleyen biri olarak da bu sınavın nasıl kazanılabileceği konusunu çok düşündüm ve son yapılan sınavlara göz attığım kadarıyla da bunun da çok zor olmadığını gördüm,tek yapman gereken sistemli ve doğru kaynaklardan çalışabilmek.Tabi bu dediğimi hukuki altyapının sağlam olduğunu veya olacağını düşünerekten söylüyorum.
Bu sınav için şimdiden yapman gereken ise, gördüğün derslerin temel unsurlarını iyi öğrenmek ve bunları unutmamaktır.Teferruatlar zamanla değişiklik gösterebildiğinden bunları öğrenmeyi sona bırakman daha doğru olur.
Saygılarımla...