Mesajı Okuyun
Old 12-09-2017, 14:40   #27
AVOY

Merhaba,
Değerli yorumlarınızı okudum, konu ve cevaplar eski tarihli olduğu için konuyu canlandırmak ve karşılaştığım bir olayla ilgili görüşlerinizi almak istedim.

Bir işin yapılması, karşılığında ücretin ödenmesine ilişkin sözleşmeye bağlı bir alacağın son taksidi ile ilgili borçlunun ödeme yapmayacağı ile ilgili şifahi tutumu sebebiyle yapılması muhtemel olan icra takibi ve devamında gelecek itiraz ve sonucundaki itirazın iptali davası öncesinde; (uzun oldu biliyorum)

Yapılan işin yok edilmemesi, tahrip edilmemesi, delillerin eksiltilmemesi için yukarıda anlattığım safhalar öncesinde delil tespiti yaptırmak istiyorum, ancak işin yapıldığı yer henüz açılmamış, kapalı vaziyette, ve tespit istemeyi düşünme sebebim yukarıda belirttiğim çekinceler olduğu için karşı tarafa tebliğ edilmeden yapılmasını talep edeceğim.

Karşı tarafın yokluğunda, içinde çalışan olmayan, kapalı olan yer ile ilgili yapılacak delil tespitinde çilingir marifetiyle kapının açılması konusunda uygulamada nasıl bir tutumla karşılaşırız? Ve eğer çilingir marifetiyle girilirse sonucunda aleyhe bir durum ile karşılaşılır mı?

(Yer ile ilgili detaylı fotoğraflar mevcut, zamanında çekilmiş, fotoğrafların telefon ile hangi tarihte çekildiği de mevcut fotoğraf detaylarında, bu durumda yine de delil tespiti yaptırılmalı mı bu da beni düşündüren ayrı bir olgu)