Mesajı Okuyun
Old 02-07-2012, 10:25   #40
pehlivanoğlu

Selamlar. Konu ile bağlantılı olduğu için bu başlığa yazıyorum.

Müvekkilim arkadaşından bir araba almış, 36.000 TL ye anlaşmışlar ve 16.000 TL peşin geriye kalan bakiye için senet vermiş. Kendi aralarında bir protokol yapmışlar. (senetlerden bahsediliyor) 2 kişide sahit olmuş. Senetleride şahitlerden birisi doldurmuş. 3 senet tarihi geldiğinde paranın tamamını istemiş, müvekkilim de paranın tamamını vermiş ve senetlerini almış. Para verme işlemi cumartesi günü olduğu için notere gidememişler. Ondan sonraki hafta müvekkilim arabanın satışı için aradığında karşı taraf sürekli ertelemiş.

Daha sonra karşı tarafa ihtarname çekildi. İhtanamede ya alınan paranın iadesi ya da devir işleminin gerçekleştirilmesi istendi. Bu ihtarnameye karşı olarak toplamda 17.000 TL aldıklarını ve herhangi bir senet almadıklarını iddia eden bir ihtarname çekmişler.

Sonuç olarak bu paranın iadesini ve arabayı geri vermeyi istiyoruz. Bunun için sebepsiz zenginleşme davası açmak gerektiğini düşünüyorum. Farklı fikirleri olan ve elinde buna ilişkin doküman olan meslektaşlarımdan yardımlarını bekliyorum teşekkür ederim.