Mesajı Okuyun
Old 14-09-2019, 23:48   #1
Konuk

Varsayılan Tazminat alır mıyım

Çekişmeli süren boşanma davam var.. Davacıyım , eşim maaşıma el koyarak harçlık veriyordu. Cinsel şiddet uyguluyordu psikolojik sosyal şiddet de buna dahil. Boğarım seni şeklinde tehdit etti, ve buna annem şahit kolumdaki morlukları gören bir şahidim var. 3 kez fiziksel şiddet gördüm. Darp raporum yok. Karakola ifade verdik annem ve ben uzaklaştırma aldı. Psikolojik rahatsızlığı varmış benden gizlenmiş. Hakim hastaneden bilgi istendi kaygı bozukluğu rahatsızlığı varmış 5 senedir. Bu da kendisinde sinir öfke tahammülsüzlük oluşturuyor.Ailesinden gelen hakaret ve iftiralara inanıp üzerime yürüdü. Ve ailesine beni sürekli sikayet edip arkamdan onur kırıcı konuştu. Mesaj kayıtlarım var. Ailesine mahremiyetimi açtı. Beni şikayet etti. Annemi arayarak gelin kızınızı alın dedi. Ailemin bize gelmesini istemedi.5 ay evli kaldık. Beş ay içeirisinde 24 yaşındaki kardeşiyle aynı yatakta uyudukları oldu. Istemedim bunu saygı duyulmadı. Ve kızlarla mesajlaşıyor sahte bir hesaptan 500 kızı takip ediyor, sosyal medyaya buluştuğu kızlarla resim atıyordu. Benden yana şikayeti sadece ev işleri mevzusu. Çalışan bir kadın olmama rağmen ev işleri hususunda baskı gördüm. 6500 civarı maaşı var, memur. Üzerinde gayrı menkul yok. Benim sorum manevi tazminat alabilir miyim ? Alırsam yaklaşık ne kadar alabilirim?