Mesajı Okuyun
Old 12-11-2014, 12:52   #18
Avrasya

Yabancı(el anlamındaki yabancı) Y, Müvekkil M'nin dükkanına gelerek ''ben eşinin akrabasıyım, işe ihtiyacım var iş bulur musun?'' diyerek M'den telefon numarasını alır. Daha sonraki 5 aylık süreçte M'yi defalarca arayarak arayarak ''sen benim sevgilimle nasıl evlenirsin, onu ben seviyordum, boşan ondan, ilk çocuğun zaten benden, seni öldüreceğim, karını kaçırıp karınla evleneceğim vs'' şeklinde tehditlerde bulunmuş, evinin kapısına kadar gelip zile basarak taciz etmiş, komşu çocuklarına telefon numarasını yazarak Müvekkilin Karısı MK'ya iletmesini istemiş vs vs...M Y'nin amcasını bulup durumu ona iletiyor, engel olmasını istiyor. Ayrıca savcılığa şikayet ediyor, polise 2 defa ifade veriyor. Y'nin adresini telefonunu veriyor. Ancak hiçbir işlem yapılmıyor.

M ile MK 11 yıldır evli 4 çocukları var, MK 5.ye hamile.
Y de evli ve 2 çocuğu var.

Yine bir akşam müvekkil işte iken Y müvekkilin evinin zilini çalıyor. MK camdan bakıyor ve elinde bir poşet olan Y'yi görüyor. Y elindeki poşeti gösteriyor, poşetin içinde silah olduğunu ima eder şekilde işaret ediyor. MK M'yi arıyor durumu izah ediyor. M yanına bıçak alarak olay mahalline geliyor. Y M'yi görünce poşetten bir sopa çıkarıyor ve müvekkile 1-2 defa vuruyor müvekkil yere düşüyor. Kalkarken bıçağı çıkarıp sallıyor. Bıçak adamın kalbine geliyor ve hastanede ölüyor.

Bu olayda meşru müdafa yok mudur arkadaşlar Allahaşkına! Müvekkil kendisine ve ailesine yönelen tehdidi defetmek için yasal ne varsa yapıyor ama yine de Y ile karşı karşıya gelmekten kurtulamıyor. Savcı iddianameyi kasten adam öldürmeye dayandırmış. Haksız tahrik hükümlerine atıf yapmış. Nerden baksan 12 Yıl.

Bu konuya benzer nitelikteki Yargıtay Kararı gönderebilecek arkadaşlara şimdiden minnettarım...