Mesajı Okuyun
Old 04-04-2013, 01:43   #1
Konuk

Varsayılan izinsiz goruntu alma

Merhabalar, ben sizlere ablam icin soru sormak istiyorum, kendisi su an cok hassas ve sinirleri oldukca yipranmis durumda oldugu icin ona nasil yardimci olabilirim derken sizin stenizle karsilastim. Inanin cok kisiye onculuk ediyorsunuz...
Konu su, ablam bundan yaklasik on ay once bir erkek arkadasiyla kisa bir tatile cikti ve o arkadasinin bekar oldugunu saniyordu ama bosanma suresi icindeymis ve ablamla tanismasindan alti ay once karisi tarafindan siddetli gecimsizlikle mahkemeye verilmis.
Her nasil olmussa bu kisinin davali karisi tarafindan bu iliski farkedilip, ucuncu bir kisiye tatilde video cekimleri yaptirilmis ve bu kayitlar bosanma konusuna dahil edilmis.
Su durumda bu fotograflar ve videolar yasal isleme tabi ama bir yandan o kadin ablami bu goruntuleri ailesine gondermekle ve ailesini arayip durumu anlatmakla tehdit ediyor.
Bu durumda ablamin bu goruntuleri mahkemeden cekme hakki varmi yani kendinden izinsiz bikinili video ve fotograflari cekilmesi ne kadar yasaldir ? (bu videoyu ceken davaci kadin degil orada bulunan herhangi birine yaptirtilmis)
Bu durum ablami ne kadar bu davada sorumlu tutar?
Bu videolarla yapilan tehdit karsisinda ablamin haklari nedir?
Lutfen yardim edin bana ve bende ablama bu konuda dogru duzgun bir yol gosterebileyim.
simdiden cok tesekkur ederim.