Mesajı Okuyun
Old 07-03-2009, 23:18   #49
Adli Tip

Sayin Admin;

THS'de Avukat ya da Av. ile baslayan bir cok uye ismi var ve bu uyelerin bir cogu avukat. Bu, Istanbul trafiginde gordugunuz 34 plakali bir arabanin sahibinin Istanbul'da yasadigini sanmak gibi bir duruma sebebiyet veriyor.

Herhangi bir arkadaslik sitesinde Av.Ali uye isimli bir uye olsa o kisinin avukat sanilma ihtimali daha dusukktur. (Hatta "kesin hava atmak icin yazmistir" diye inanmazlar bile )

Ben THS'deki en aktif uyelerden(uyelerden diyorum cunku yoneticiler uyenin gercek adini ve meslegini -ayri bir islem yapmadan- her an goruyorlar) birisi oldugum halde, Av/Avukat uye adli birinin avukat oldugunu dusunuyorum hep.

THS'de avukat olsun ya da olmasin herkes aslinda avukatlik kanununa ve meslek kurallarina (hatta fazlasina) uymakla mukellef. THS'deki mali musavir bir uye; her hangi bir forumda "Bu isi ben hallederim!" ya da "bence siz Avukat Cengiz Aladag'a basvurun; kendisi bu konularin uzmanidir" yazamaz.

Ben yeniden belirtiyorum:
1- Benim cekincelerim yasal mevzuatdan ziyade THS teammulleri ve THS'nin insanlardaki algisiyla ilgili.
2- Ben ne Turk halkinin, ne de THS uye ve ziyaretcilerinin internet kulturune sizin kadar hakim oldugunu sanmiyorum.
3- Teknik sebeplerden oturu uye isimlerini kontrol etmek zor olabilir. Anlayisla karsiliyorum. Ama bu serbestligi sizin de destekliyor oldugunuzu soyluyorsaniz saskinligimi gizleyemem.

Saygilarimla,