Mesajı Okuyun
Old 19-08-2011, 13:58   #14
hakikiavukat

Dikkat İhbara ne dersiniz ?

Alıntı:
Yazan tiryakim
Merhabalar Değerli Meslektaşlarım ;

Taahhüdü ihlalden dolayı verilen 3 ay tazyik hapsi cezalarında borçlular Jandarma ( Köylerde ) veya Emniyet ( İl veya İlçelerde ) tarafından yakalanmamaktadır. Mesela ; Bir borçlum köyde muhtardır bunu Jandarma yakalamamaktadır. Diğer borçlumun evi işyeri adresi bellidir. Bu borçlumuda Emniyet Güçleri yakalamamaktadır. Daha böyle bir sürü örnek verebilirim.

Ben bunları yakalatmak için ne yapabilirim. Sürekli müvekkiler aramakta borçluların yakalanıp yakalanmadığı sormaktadırlar. Jandarma ve Emniyet yüzünden müvekkilerle sıkıntı yaşamaktayım. Bunun için ne yapmak gerekir. Aklıma hiçbirşey gelmiyor malesef

Bununla ilgili bir yönetmelik kanun veya Yargıtay Kararı varmıdır ? Yardımlarınız beklemekteyim.

Teşekkürler...

Ben bu gibi dosyalarda polis ve jandarmayı arayarak ihbarda bulunuyorum. İhbarımda aranan bir şahıs şu an şu adreste diyorum. Polisin ve jandarmanın sitemine bu ihbar kaydedildikten sonra daha gelip yakalamaya mecbur kalıyorlar. Gelmezlerse görevi suistimalden rahatça şikayet edebilirsiniz. Birçok dosyamı bu şekilde çözmüşümdür. Şiddetle tavsiye ederim. Ancak ihbarı yaparken ankesörlü telefon kullanınız. Saygılarımla.