Mesajı Okuyun
Old 20-03-2007, 21:15   #150
calikusu_kamuran

Acil DÖNÜLMEZ İŞLER, tühler vahlar olmasın

Yargının siyasallaştığı yerde İDAM cezası kötüye kullanılabilecek bir hukuki vakadır. Bu nedenle, üstün güç kötüniyetlilerin eline geçtiği takdirde onların görüşüne göre idamı gerekenler aslında çıkarlarına ters düştüğü için idamı gerekenlerdir, yani bazen istenmese bile hukukun içine ideolojik uygulamalar girebilmektedir ki bu gün olan KEŞKE OLMASAYDI denenleri yaratır. Bu nedenle idam cezası yerine ömür boyu hapis cezası yeterlidir diyorum, çünkü 10 yılın sonunda belki de suçsuzluk ortaya çıkabilir ve belki de hukuki bir karar değil ideolojik bir karar verilmiş olduğu ortaya çıkabilir BU NEDENLE ÖLÜM DÖNDÜRÜLEMEZDİR AMA ÖMÜR BOYU HAPİS GERİYE DÖNDÜRÜLEBİLİRDİR.

İşbu nedenlerle, İDAM hayırsız bir iş iken ÖMÜR BOYU HAPİS ise toplum yararına olan bir iştir. Ve hatta herkesin yararına olan bir iştir ki HER BİR BİREY BİR GÜN SUÇSUZ OLMADIĞI HALDE İDAM CEZASI İLE YARGILANABİLİR, ölünce sizin haklarınızı artık kimse savunamaz ki. BEN TOPLUM ELİYLE İŞLENEN CİNAYETLERİN OLMAMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. Olması gerekirdir diyenler var ise Cellatın yerine veya Öldürülenin yerine kendini koysun ta ki yargılama aşamasından darağacına asılıncaya kadar. Ayrıca şunu da söylemek isterim ki toplum barış ortamında güvenliği sağlamazlığının yükünü İDAMA MAHKUM EDİLENE yüklemesin. Toplum bireylerini eğitemez, ekonomisini iyiye götüremez, sonra bunun çözümlerini öldürmekte arar, hayır bu apaçık beceriksizliği bir başkasına ödetmektir.

Ayrıca şunu söyleyim, büyük bir suç işlendiği takdirde ÖLÜM SONUCUNU ÖNGÖRMEK toplum yeni bireyleri İÇİN BİR TEŞVİKTİR

SAYGILARIMLA