Mesajı Okuyun
Old 22-05-2009, 11:44   #1
Av_Ece Altunay Önal

Varsayılan Vekalet ücreti

Arkadaşlar bir konuda vekalet ücretiyle ilgili değerli fikirlerinize çok ihtiyacım var.
Bulunduğum şehirden başka bir şehire yaşayan üç kardeş tanıdıklarım var. Yıllardan beri babayla irtibatları yok, zaten anne baba boşanmış. Bir şekilde evlerine haber gelmiş babanzı vefat etti diye. Ne yapacaklarını bilemediklerinden beni çağırdılar.
Gittiğimde ilk iş veraset ilamını çıkarmak oldu. Daha sonra araşturma için murisin evine gidildi. Evde anahtarı bulunamayan bir kasa vardı. Avukat olarak çilingir maarifetiyle kasayı açtırdım ve tutanak tutarak her türlü ayrıntıyı yazıp imzalattım. Çok yüklü miktarlarda türk parası, dolar ve mücevher çıktı. Ayrıca yaklaşık 13-14 adet tapu.
Tüm bunların intikallerini yaptım. Gayrimenkuller hep sorunluydu, yaklaşık 2-2,5 ay şehir dışına gidip geldim. Hemen hemen her hafta. Günün her saati her adımda telefonla bilgi istediler, verdim. Gece gece akıllarına hep bişey geldi aradılar cevapladım. Ayrıca, üçüncü bir şehirde de gayrimenkul vardı, onun da intikalini yaptım.
sonuç olarak; yakınlarım olduğu için sözleşme yapmadım. Şimdi sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Siz olsanız ne kadar vekalet ücreti talep ederdiniz?