Mesajı Okuyun
Old 06-06-2013, 19:15   #1
Konuk

Varsayılan Özel sigortadan gelen red cevabı

Merhaba,
Böbreklerimdeki taş yüzünden doktora gittim, ameliyat olmam gerektiğini söylediler..ameliyat için özel sigortaya başvuruldu ve red cevabı aldım. red cevabında doktorun muayene esnasında geçmişime yönelik sorulularda daha önce böbrek taşı sorunu yaşayıp yaşamadığımı sordu, ben de 12 yaşındayken ağrı yaşadığımı söyledim..doktorun notlarıyla bu da özel sigortaya iletilmiş ve özel sigorta bu beyan üzerine red cevabı verdi.şuan 30 yaşındayım ve benden 18 yıl önceki ultrason vb. raporları getirmemi, aksi halde red için birşey yapamayacaklarını belirttiler. doktorun bu şekilde yazdığı notla özel sigorta red cevabı verebilir mi?doktorun yanlış anladığını belirttim.red cevabı veriyorlarsa bunu 18 yıl önceki doktor raporlarıyla onların ispatlaması gerekmiyor mu? kaldı ki devlet hastanelerinde arşivleme süresi 10 yıl, benden 18 yıl önceki raporları talep edebilirler mi? ameliyat olup, parayı ödesem, sonradan özel sigortaya yapacağım itiraz ile paramı geri alabilir miyim? bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim, yardımınız için şimdiden teşekkürler..