Mesajı Okuyun
Old 01-11-2008, 23:04   #20
üye18332

Varsayılan www.hurriyet.com.tr

14 yaşındaki kızla cinsel ilişkiye 7 gözaltı

1 Kasım 2008Hüseyin TÜCCAR- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA).B

BURSA’da 14 yaşındaki H.T.’yle cinsel ilişkiye girdikleri iddia edilen yaşları 25- 65 arasında değişen 7 kişi gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri, geçen perşembe gecesi saat 02.00 sıralarında Santral Garaj seemtinde Metin Ş. (25) ile lokantada çorba içen H.T.’den şüphelendi. Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen Emine ve Metin T. çiftinin 3 çocuğundan ikincisi olan H.T., 3 yıl önce ilköğretim okulu 6'ıncı sınıfa giderken tanıştığı Metin Ş’nin evlenme vaadiyle kandırarak cinsel ilişkiye girdiğini söyledi.
Metin Ş'nin kendisini daha sonra arkadaşlarıyla ilişkiye girmesi için zorladığını anlatan H.T., şöyle konuştu:
“Metin benimle evlenmeyeceğini söyleyince bunalıma girdim. Okulumu bırakmak zorunda kaldım. Ailemin olayı öğrenmesinden korkup evden kaçtım. Amacım iş bulup kendi hayatımı yaşamaktı. Bir ay önce Mesut Ö. (35) adındaki minibüs şoförü ile tanıştım. Benimle cinsel ilişkiye zorla girdi. Bu kişi daha sonra beni minibüsünde erkeklere para karşılığı sattı. Aldığı paralardan da bana harçlık verdi.”

Soruşturmayı genişleten polis, H.T. ile ilişkiye giren Metin Ş'den sonra, akrabası olan Servet Ş. (35), minibüs şoförü Mesut Ö. (35), kamyon şoförü İbrahim B. (40), servis şoförü Hasan S. (40), internet kafe işleten İrfan K. (25) ile H.T.’nin ailesinden kaçtığında yanında kaldığı Ramadan D’yi (65) gözaltına aldı.

Sorgulamaları devam zanlıların, ‘küçük yaşta kız çocuğunun zorla ırzına geçmek’, ‘alıkoymak’, ‘zorla fuhuş yaptırmak suçlamasıyla adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.