Mesajı Okuyun
Old 14-05-2010, 18:11   #1
Av.Duygu Işık Behrem

Varsayılan İzmir Barosu'nda düzenlenecek Marka Hukuku- Marka ve İltibas Konulu Toplantı

Değerli üyeler,

İzmir Barosu Konferans Salonunda 15.05.2010 Cumartesi günü saat 09:30 ve 12:30 saatleri arasında, Türk Patent Enstitüsü'nün katkıları ile Almanya'dan Türkiye'ye teşrif eden Hamburg Eyalet Mahkemesi Başkanı Sayın Markus SCHNEIDER, Federal Patent Mahkemesi Hakimi Sayın Karin FRIEHE, Hamburg Eyalet Mahkemesi Hakimi Sayın Markus BRAUER ve Yüksek Mahkeme Hakimi Sayın Christof SCHMIDT'ın katılım sağlayacağı bir toplantı düzenlenecektir.

Toplantı soru-cevap şeklinde olacaktır. Alman Hukuku uygulamaları doğrultusunda güncel davalarımız hakkında görüş danışabileceğimiz ve genel anlamda Marka Hukukuna ilişkin fikir alış verişinde bulunabileceğimiz bir toplantı amaçlanmaktadır. Alman Marka Hukuku ve Türk Marka Hukuku arasındaki paralel uygulamalar ve ülkemizin içerisinde bulunduğu AB ile uyumlaştırma çabaları düşünüldüğünde faydalı olacak bir toplantıdır.

Kendim, iki gündür İzmir Ticaret Odası'nda düzenlenen "Marka Hukukunda İltibas ve Marka Hakkının Kullanımı" konulu seminerde değerli Alman Hakimlerini izleme,dinleme ve fikir alışverişinde bulunma şansı elde ettim. Benim için oldukça faydalı bir seminer idi. Bu toplantı da seminerin bir devamı niteliğinde düşünülmüş. Daha çok uygulamaya dönük sorulara vakit ayırılmak istenmiş. Katılım sağlanır ise oldukça keyifli bir toplantı olacağı düşüncesindeyim.

Bilgilerinize sunarım.