Mesajı Okuyun
Old 10-06-2013, 12:06   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Mevlüt KILIÇASLAN
Çünkü borçlular yeterince şikayet ediyor,soruşturması olmayan müdür yok gibi.bide avukatlarımızdan darbe yersek. ( Yakında talebi açtığınızda önüne koyacak müdür bulamayabilirsiniz.

İşte bütün mesele bu, sanırım. Çoğu icra memur/müdüründe bu algı var, maalesef. "Alacaklının talebini red edersem, en fazla icra mahkemesine şikayet eder ama borçlu aleyhine karar verirsem, Savcılığa şikayet eder". Birebir konuştuğum müdür ve yardımcıları bunu söylüyor. Ben 27 yıllık meslek hayatımda hiç bir memuru/müdürü şikayet etmedim. Yani bu yolu hiç kullanmadım. Ama konuyu açan meslektaşım, icra müdürünün kararını aynen yayınlamış. O müdür yardımcısını tereddütsüz şikayet ederdim.

Size mesleki bir soru: İtirazın kaldırılması ve tahliye davasını kazandık. Haciz ve muhafaza yaptık. Bir miktar yediemin ücretini de peşin yatırdık.

Borçlu, kararı tehir-i icra talepli olarak temyiz etti. Dosya borcunu ve ilaveten 3 aylık kira parasını yatırdı. Yediemindeki mallarını yediemin ücretinin tamamını ödeyerek iade aldı.

Biz, yatırmış olduğumuz avans yediemin ücretinin işlevsiz kalması nedeniyle tarafımıza iade edilmesi yönünde talep açtık. Siz icra müdürü olsanız, ne karar verirsiniz?