Mesajı Okuyun
Old 20-04-2007, 10:58   #12
göçebe

eylemin sonuç getirmemesinin sebebi sanki sarf kararı alan meslektaşlarımızmış gibi görülmesi açıkça beni üzdü, kendimize şu soruyu sormamız gerek;
1-Görevlendirmeler yapılmadığı halde nasıl oldu da adalet mekanizmasında bir tıkanma olmadı, işler her zamanki gibi yürüdü
2-Gerçekten barolar ve birlik eylem sürecinde üzerine düşeni gereği gibi yapmış mıdır?
3-ve son olarak birlik niçin sitesinde en son duyuruyu 2007/44 sayılı duyurusunu bilgilendirme mahiyetli de olsa yayınlamamakta sadece barolardan görüş istemekte ve barolarda meslektaşlarına bu hususta görüş sormamakta
Benim bu eylemden anladığım şu ki sonuçta eylemin başarısızlığa uğrama sebebi olarak bizim meslektaşlarımız günah keçisi yapılmakta, barolar da birlikte üstüne düşeni yapmış ancak eylem sürecinde başarısızlığa uğrama sebebi yine bizler olduk. Benim de aklım bunu almıyor:
Eylemi başarısızlığa uğratan sarf kararlarının alınması ise o zaman size şu soruyu sorarım Adalet Bakanlığı sarf kararlarını kaldıran yönetmelik değişikliğini barolar birliğine sunduğunda niçin barolar CMK paraları Baroların hesabına yatıp oradan dağıtım olmazsa biz bu değişikliği kabul etmiyoruz dediler? Sizce bu garip değilmi. Birbirimize destek olacağımız zamanlarda niye konuyu tam manasıyla irdelenmeden niçin suçluları kendi içimizde ararız bilmem...saygılarımla