Mesajı Okuyun
Old 16-04-2016, 11:45   #1
Konuk

Varsayılan almanya da iki yil oturum izni olup bosanma

iyi gunler

ben turkiye de evlendim.Almanyaya evlenerek geleli daha 8 ay oldu. esim Alman vatandasi.evlendigimiz ilk haftadan itibaran beni dovmeye baslamisti.surekli tehditlerde bulunuyordu.dil okuluna gidiyordum.dugunde bana takilan takilari esim aldi benden.Evde ben yokmusum gibi davraniyodu.surekli bi yere gitsek arkadaslarinin onunde kucuk dusuruyodu. hayatimda ailem ile aramda kisitlama yapiyodu.son zamanlarda da secim yapmami istedi benden ya ailen ya ben diyerek.her gun bi ikinti vardi.yalanlari vardi sonradan bana soylemedigi banka kredileri ortaya cikti. ben yalniz evden cikmayan biriydim disariya cikarsam ya annesi ile ya da kiz kardesi ile cikardim.beni iftiralari ile suclamaya basladi. aldatiyo musun beni gibi.halbuki her gun koltukta uyuma bahanesi ile koltukta uyur kalirdi.ben onunhakkinda beni aldatiyo diye dusunmedim.hergun de evden atmakla tehdit ediyordu.disariya atarim seni nasil gidersen git turkiye derdi bana.ilk zamanlar aileme birsey belli etmedim.sabrettim belli bi sure baktim daha da zora suruyo hersey.okuldaki ogretmenlerime anlattim durumumu.almanya da siginacak kimsem olmadigi icin fransa da ki teyzeme siginmak zorunda kaldim.polise mail yoluyla sikayette bulundum.benim almanyaya geldim geleli bi gelirim olmadi suan da bir gelirim yok. simdi size sorum sunlar; almanya da dava acabilir miyim? acabilirsem tazminat talep edip alabilir miyim? nafaka davasi acip alabilir miyim? bana takilan altinlari geriye alabilir miyim? nafaka davasi ben almanya da yasamasam bile odenir mi? baska neler talep edeilirim bana neler onerirsiniz? simdiden tesekkurler. lutfen acil cevap verirseniz sevinirim...