Mesajı Okuyun
Old 09-07-2013, 17:25   #10
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Birkaç yıl önce...

Karşılıklı vekalet alacağı olduğumuz bir dosyada, meslektaşım beni aradı ve icra takibi yapmayalım, banka hesaplarına yatıralım dedi.

Olur deyip, banka hesap numarasını mesaj olarak attım. O hesap numarasına bloke konulduğunu, yeni edindiğinde bildireceğini söyledi...

Meslektaşım dava alacağını ve avukatlık ücretimi anlaştığımız gibi banka hesabına yatırdı.

Meslektaşım kendi vekalet ücretini ise "anlaşmamıza rağmen" icra takibi yaparak, yargılama giderlerini talep etti. (ben kendisinden hesap numarası bekliyordum)

Üstelik bana rağmen tebligatı müvekkile yollamış. Müvekkil de aynı gün dosya borcunu kapatıyor ve beni durumdan haberdar ediyor. (müvekkilimin gözünde ne durumda olduğumu siz tahmin edin.)

Çok sinirlendim, önce bürosunu aradım. Sekreter "toplantıdaymış, çıktığında bildirecekmiş" sinir bozucu cevabı verdi...

Bir süre sonra cep telefonundan arıyorum cevap vermiyor, tekrar büroyu arıyorum, sekreter; "acilen çıktı, göremedim" dedi...

Yani, burnumdan dumanlar çıkıyor, gözlerimden ateş fırlıyor, ağzımdan çıkanları tahmin dahi edemezsiniz...

Brşkaç aramanın sonunda mesaj atıyorum; "3 kuruş için kırk takla atmanıza gerek yoktu, bugün tele cevap vermiyorsun yarın yüzüme nasıl bakacaksın ahlak... herif"

Bu hikayenin sonunda haksız olan ben oldum ve asıl ben avukatın yüzüne bakamadım, kırk kez özür dilemişimdir herhalde. Meselktaşım olgunluğu ile özür dilemenize gerek yok demişti...

fs

b..

Hukuk Fakültesinde öğrenciyken medeni hukuk ve ceza hukuku derslerinde geçen ve hocalarımızca çokca zikredilen bir kavram vardı ve beni güldürürdü.Kavram şu idi;(Medeni Hukukta)orta derece zekaya sahip-makul insan- ölçütü bu kavramın ceza hukukunda doktrindeki adı ise reasonable doubt(makul şüphe ölçütü) idi.Bugün biraz da eğlenmek için orta derece zekaya sahip-makul insan- olarak şeçtiğim bir kişiye)9küçülmüşsünüz ifadesinden ne anladığını sordum) CEVAP ŞU İDİ:Yani 65 kilodan 45 kiloya düşmüşsünüz ne kadar da küçülmüşsünüz gibi bir anlam çıkaramadım anladığım ne kadar alçalmışsınız gibi bir şey dedi.Güldüm ve işime devam ettim şikayet etmeyi düşünmüyoruz.