Mesajı Okuyun
Old 08-07-2013, 13:35   #1
furugferruhzad

Varsayılan Hakaret Suçu Oluşmuş Mudur?

1)“O kadar küçülmüşsünüz ki ancak mesaj kutularına sığdırabiliyorsunuz gevelediğiniz şeyleri onun için artık kale bile almıyorum sizi canınız bilir ister öder ister ödemezsiniz dünya küçük elbet bir gün karşılaşacağız.”
2)”Kendinizi kandırmaktan başka ne biliyorsunuz allah aşkına benim için farketmez ne yapacağınız zaten bu kadar tutarsız davranan sizden başka biri tanımadıM böyle bir meslektaşım da olmadı.”
3)”...... Hanım acıtasyonu ve lütfen gerçek dünyaya dönün bakın hala doğru bildiğinizden geri kalmayıpolayları saptırıyorsunuz eğer gerçekten 33 bin olsaydı siz ne yapıp edip bunu bize öder biz de bu jest karşısında gereğini yapar size süre tanırdık ama konuştuklarınız hep laftaymış oysa neyse anlaşılan kaderinize razı olacaksınız siz bilirsiniz benden bu kadar.”
4)”Elinizdeki 3 kuruşla mı beni tehdit ediyordunuz daha fazla küçülmeyin gözümde lütfen”(Tehdit diye bahsettiği vekiledenim anlaşma olmayacaksa parayı iade edin şeklinde mesaj yazmış)

Yukarıda metin şeklinde sunduğum ve vekiledenimin cep telefonuna gelen ifadeler ile hakaret suçu oluşmuş mudur? Vekileden tarafından bu mesajları yazan şahsa aradaki bir alacak verecek ilişkisinin halli için yazılan mesajlar dışında en ufak bir tehdit hakaret içeren mesaj yazılmamıştır.

Bir avukattan başka bir avukata gönderilen mesajlar bunlar.