Mesajı Okuyun
Old 30-06-2011, 13:57   #1
krizantem

Varsayılan Trafik Kazası ve Ehliyetin Geri Alınması,

Değerli Meslektaşlar...Ölümlü trafik kazası neticesi kazaya sebep olan müvekkilimin ehliyeti kaza tarihinden itibaren alı konulmuş ve henüz kesinleşmeyen hükümle 2 yıl süre ile ehliyetinin geri alınmasına karar verilmiştir.Ancak, kazanın oluşundan ve ehliyete el konulmasından sonra geçen süre 6 yılı aşmış olup,yargılandığı mahkemeye yaptığımız başvuruya ise " ehliyetinize idari bir kararla el konulmuş olup, mahkememizce yapılacak herhangi bir işlem yoktur " cevabı verilmiştir.Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ise; ehliyetin geri verilebilmesi için mahkeme kararı isteğinde direnmektedir.
Müvekkilimin aracı da, kaza sonrası otoparka çekilerek adeta kaderine terk edilmiştir.Üzerinde soruşturma aşamasında konulan tedbir vardır.Yine aynı mahkeme, tedbirli aracın verilmesi hususunu savcılığın takdirine bırakmıştır.Savcılık ise hükmün kesinleşmesinde ısrar etmektedir.Bu arada araç üzerinde çalınmadık parça kalmamış araç nedeyse 4 tekerden ibaret hale gelmiştir.Özel otopark görevlisi de ben bu şekilde aldım, ayrıca otopark masrafı verilmeden ve savcılıktan yazı getirmedikten sonra aracı veremem demektedir.
KENDİ DÜŞÜNCEM;Otomobilin bu halde iken durumunun tesbitini yaptırıp,maddi kayıplarımız sebebiyle ( hem aracın hem de ehliyet olmadığından araç kullanamayan müvekkilimin kayıpları bakımından ) İDARİ MAHKEMEDE TAM YARGI davası açmaktır.Bana önereceğiniz başka bir yol, yöntem varsa paylaşmanızı diliyor, saygılar sunuyorum...