Mesajı Okuyun
Old 12-09-2003, 14:18   #301
ege

Varsayılan bir dilekçe örneği:)

Fazla yoruma gerek yok

(Hukuk bilgisi kulaklarını çınlatıyorum bu arada)

Dilekçe
TC
ANKARA
GAZİ ÜNİVERSİTESİ
İŞLETME FAKÜLTESİ
SAYIN DEKANLIĞINA,

G. Antep, 4. 2. 2003

ÖZÜ: Diplomam telef olduğundan
yenisinin verilmesi Hk.

Ben, Ankara İktisadî ve Ticarî İlimler Akademisi 1966/Haziran Dönemi ve iyi derece ile mezun olmuş Mali Şube Mezunuyum.

Akademiye, Cebecideki Hukuk Fakültesi Binasında 1962 yılında girdim. Sonra Akademi binası Beşevler'e taşındı. Biraz da orada okudum.

Bizim bu Akademimiz şimdi İşletme Fakültesi olmuş.
Bunu bana bir Malî Müşâvir arkadaşım var. Mehmet B. Efilik. O söyledi. O benim Gaziantep Ticaret Lisesinden sıra arkadaşım idi. Onun diplomasını yazıhanesinde görünce imrendim.

Benim dönem arkadaşlarımdan Doğan Kaygı vardı. Yozgatlı. Şimdi Ankara'da Bmc, Nissan Renaul Acentası ve petrol pompaları var. NecatiBey caddesinde ve İstanbul-Samsun yolları çıkışında petrol pompalarında ve Doç, renaul BMc, Nissan markalarını satar.

Bir dönem arkadaşım da Ahmet Kalasçı idi. Gaziantepli.

Her neyse ben Mali Şube Bölümünün ilk mezunuyum. Ve arkadaşlarım Eylûl döneminde bitirmelerine rağmen ben 1965/1966 dönemi Haziran Döneminde bitirdim. Bana göre bir başarı idi. Bir zamanlar malî müşavir-muhasiplik yaparken baş ucumda asardım. Sonra işi büyüttüm. Türkiyenin en büyük çimento tüccarı olunca, yazıhaneler ve şubeler çoğalınca bir ara nemli bir yerde kalmıştı. Sonra da orada bir yangın çıktı. 1970 li yıllarda yangında yandı.

Tabi mahkemeden yangın kararım da var.

Şimdi ben Sayın Dekanlığınızdan diplomamın yenisini istiyorum. O diploma bana çok çektirdi. Akademi 3. sınıfta iken bir kız ile nişanlandım. Annesinin gönlü yoktu. Bir bahane arıyordu. Diplomanı getirmeden ne evlenebilirsin ve ne de nişanlını görebilirsin derdi. Okulu bitiremezsen de kızı vermem derdi.

Kayınvalidem böyle deyince içime bir korku düştü. Kazanamazsam hem yaptığım altın avadanlık gidecek ve hem de kızı kaybedeceğim ve hem de rezil olacağım.

Gittim Ankara Kocatepe Camisi o zaman inşaat halinde idi. Kapısında dini yayınlar satan bir kitabevi vardı. Oradan cebime sığacak küçük bir Kuran'ı Kerim aldım.

Başladım akademi kapılarında, göğüs cebimde Kuran-ı Kerim ALLAH'a yalvarıp yakarmaya.

Kayınvalidem şart koşmasa daha iyi okuyacaktım.

Baskısı üzerimde menfi durum yarattı.

Sayın Dekanım. Bu kadar sohbetten sonra diplamamın yenisini sizden saygılarımla arz ediyorum.

Eki: Nüfus Cüzdan örneğim. Numaramı hatırlayamıyorum. 6227 gibi bir rakam da olabilir.

İsim- Adres

Not: İmla hataları dilekçe sahibine aittir. İsimler ve kent adları minidev tarafından değiştirilmiştir...