Mesajı Okuyun
Old 02-07-2015, 23:00   #1
Konuk

Varsayılan meslek hastalığım onaylandı kurumum dikkate almıyor

merhabalar arkadaşlar ben bir devlet kurumunda teknisyen olarak çalışıyorum her yıl rutin olarak yapılan sağlık taramasında bende astım hastalığı çıktı xx meslek hastalıkları hastanesi bana ( tozsuz dumansız ve solvent içermiyen bir ortamda çalışması gerekir) ibareli bir rapor verdi bende bu raporu kurumuma teslim ettim tabi bağlı bulunduğum kurum buna inanmadı beni xxxhastanesine yolladı o hastanede astım hastası olduğumu teyit etti daha sonra tekrar xxxmeslek hastalıkları hastanesinden (tozsuz, dumansız, ve solvent içermiyen bir ortamda çalışması gerekir) ibareli sağlık heyeti raporu aldım ben bu kamu kurumunda marangoz teknisyenim mesleğim gereği çok fazla toza maruz kalıyorum üstelik mobilya boyası ve vernik ,tiner gibi yüksek oranda solvent içeren maddelerle çalışıyorum yaklaşık 6 aydan beri raporumu kurumuma sunmama rağmen benim yerimi değiştirmediler yani müdürlerim meslek hastalıkları hastanesinin raporunu göz ardı ediyorlar ve umursamaz davranıyorlar ne yapmam gerekli 2 kere tayin istedim ikisindede reddettiler lütfen bana yardımcı olun