Mesajı Okuyun
Old 08-09-2011, 13:12   #3
Terra Nova

Sayın Umut Law,
Sanıyorum bir şeyleri tam açıklayamadım.Alman Mahkemeleri adama nafaka ödemesi kararını veriyor ve adam 3 çocuğu için halen kadına nafaka ödemekte,kadın Almanyada çalışmıyor ve işsizlik parası alıyor.Adamın büyük kızları babasının yanına taşınmış ve bütün masrafları baba tarafından karşılanmakta fakat anne verilen nafakayı yeterli bulmuyor yeniden nafaka artırımı davası açmış,Alman Mahkemesi kadının türkiyede ev sahibi olduğundan haberi yok.Adam evi Türkiyedeki bankadan kredi alarak (kendi adına)adam evi kendi adına alıyor kadın çalışmamış ve bankada kadının imzası yok daha sonradan adam evi karısına devrediyor ve evi kendi aldığını da gerek belge gerek tanık beyanı ile ispatlayabilir. Benim sorum şu: Adam istanbulda alman mahkemesinin nafaka konusunda vermiş olduğu kararını tanıttıktan sonra Türkiye de nafakanın azaltılması için dava açabilir mi ? EV içinde kadının bu evi satamayabilmesi için ne gibi şey yapabilir, Tedbir vs koydurmak için.Bu evi kendisinin aldığını ispat ettiği takdirde evden katılma payı vs talep edebilir mi?
Çok teşekkür ederim