Mesajı Okuyun
Old 04-05-2011, 18:22   #69
av.sahin67

Ben de İstanbulda stajyer avukatım ve an itbariyle stajım bitti ruhsat bekliyorum.1 daha çalışıp askerlik ve sonrasında en fazla bir yıl çalışıp büro açma konusunda kesin kanaata sahibim.Çünkü bu meslek gönül rahatlığıyla başkasının yanında icra edilmiyor.Tek eksiklik cesaret değil tabi ki ama bence en önemli unsur cesaret.Evet önce karar vermek lazım.Çünkü sonrasında bu kararımızın gereğini yerine getirmek için gerekli olan şartları düşünmeye başlıyoruz ve en sonunda o şartları sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.Fakat kararsız olanlar ne yapar sizce.Bence sadece düşünür.Ama karar verenler kararın icrası için çaba sarfeder.Ben kararımı verdim ve şimdi ofis ve mobilya fiyatlarına bakıyorum.Aylık giderleri hesaplıyorum.Büro açtıktan sonra 6-7 ay boyunca para kazanmayacağımızı varsayarak ne kadar miktara ihtiyacım olacak onu hesaplıyorum.En azından başkasının yanında çalışırken kredi çekip bunun taksitlerini ödeyip sonrasında kendi işimi kurabilirim.İş kurduktan sonra da tabi aklımız nasıl çevreyi genişletebilir onu düşünmekle geçecek ta ki her şey rayına oturana kadar.En güzel günler sizin olsun meslektaşlarım...