Mesajı Okuyun
Old 25-09-2006, 23:13   #4
ibreti

Burada ek kart sahibinin bu ek kartı hangi şartlarla aldığını bilmek gerek. Öyle durumlarla karşılaştım ki, ek kart sahibi aslında asıl kart sahibinin de tüm borçlarından sorumlu hale getirilmiş.. Ek kart ya da başkaca yolla kredi kullanan kişinin kendisi bile bankada nelere imza attığını biliyor mu diye sormak lazım.. Asıl karmaşa buradan doğuyor.

Ekim-2000'de araç kredisi kullandım. Sözleşmeden örnek istedim ama banka vermeye yanaşmadı. Bir fotokopisini istedim, verdiler. İyice okudum. Bütün boşluklara neler yazacağımı, hangi maddeleri ortadan kaldıran şart yazacağımı bir kaç gün öncesinden bir bir not ettim. Sonra bankaya gittim ve önce boşlukları doldurdum. Sonra ortadan kaldırmak istediğim maddeleri numara halinde yazımak sureti ile ek bir madde koydum

Bu halde iken bile banka bana yeni bir belge imzalatarak canımı yakabilmek için akıl almaz bir çaba sarf etti.
İlk olarak "virman talimatını imzalamamışsınız" diye çağırdı ve virman talimatının yanında bir sözleşme imzalattırmaya çalıştı
İkincisinde vadesiz mevduat hesabınıza dair sözleşmeyi imzalamamışsınız deyip tekrar çağırdı ve kartımı teslim etmem gerektiğini söyledi.. Buyurun tutanakla teslim edeyim dedim ama bu kez de buna yanaşmadılar
Üçüncü keresinde "telefon bankacılığına ilişkin şartlar vs.." dediler yine çağırdılar...

Kredi taksitleri bitti de kurtuldum