Mesajı Okuyun
Old 13-02-2011, 09:19   #14
hızır hafiye

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Artık kimliklerimiz çipli, akıllı kimliklerden oluşuyor.

bilgi için; http://www.avukatkart.com/

Yeni Kimlik Kartının Özellikleri:

Teknik Özellikleri
· Mifare Temassız Çip [ISO 14443]
· CC EAL5+ Sertifikalı Temaslı Çip [ISO 7816]
· High Coercivity Manyetik Şerit [ISO 7811-6]
· EMV,PBOC1.0/2.0,CPCS, SICS, IC Kart Standartları Desteği
· DES/3DES Algoritma Desteği

Görsel Güvenlik
· Hologram [Belirli açılarla bakıldığında görüntülenebilen ilizyonlar ve Kart Hamili resmi üzerinde Renkli Türkiye Barolar Birliği Logosu]
· UV Baskı ile Gizli Metin ve Kart Hamili Resmi [Sadece Morötesi ışık ile görünebilir]
· Micro Text [Mikroskop ve büyüteç gibi gereçlerin altında görünebilen "Türkiye Barolar Birliği" yazısı]
· Matematik Hesapları ile oluşturulmuş Guilloche Tasarım
· Pseudo Color

Sayın Dikici
Öncelikle yeni kartlarınız hayırlı olsun. ama o kart üzerindeki çipin işe yarayabilmesi için alışveriş merkezi girişinde o kartı okutabilecek düzeneğin olması lazım.
heralde düşüncelerimi yazıya dökme konusunda sıkıntım var. ben pvc derken taklit edilebilmesi kolay manasında dedim. eğer internette arama motoruna polis kimlik kartı örneği yada avukat kimlik kartı örneği yazarsanız açılacak sayfada kullandığımız kimliklerin aynısının resimlerini görmek mümkün. hatta emniyet halkı aydınlatmak adına resmi internet sitesine polis kimlik kartı resimlerini önlü arkalı koymuş. yakın zaman önce polis kılığında bar basıp çalışan kadını kaçıranları unutmamışızdır.ben meslek yaşamımda sadece otobüs parası vermemek için sahte polis kimliği yapan şahıs gördüm.onun için bazen kamu yararı adına bazı haklarımızdan feragat etmek erdemliliktir.
saygılar...