Mesajı Okuyun
Old 10-02-2002, 14:40   #1
Av. Hacı Ali Özhan

Önemli Avukatlık Reklam Yönetmeliği

Sayın avukat meslektaşlarım,
Reklam yönetmeliğinde, internet ortamına teknik olarak uymayan ve pratik olarakta uygulanamayaçak içerikte yasaklamalar getirilmiştir. Çıkarılış amacı haksız rekabeti önlemek, kötüye kullanımları gidedrmek gibi haklı ve yerinde bir amaçla hazırlanmış olmasına karşın, neredeyse bütün avukat sitelerinin kapanması gibi sonuçlar doğuraçak nitelikte yasaklamalarla doludur. Gerçekte avukat sitelerinin yaklaşık %75 inin reklam yasağını ihlal ettiğini söylenebilir. Yaklaşık 100 kadar avukat sitesini ziyaretimde bunu gözlemledim...(Şahsi görüşüm tabiki)
Düzenleme yapılması ihtiyacı nedeniyle, haklı nedenlerle, haksız sonuçlar doğurarak adeta interneti avukatlara yasaklayan reklam yönetmeliği için dava açıldığında iptal şansını yüksek görüyorum..Bu konuda bir dava dilekçesi hazırlamaya çalışıyorum....Bu konuda hazırlığı olan orkadaşlarla yazışmak isterim..Ayrıca toplu olarak dava açılmasının etkisi daha olumlu olaçağından dava dilekçesine imza atmak isteyen arkadaşların isimlerini bildirmelerini istiyorum..Dilekçe metni son şeklini alınca isteyenlere gönderebilirim..Bayramdan sonra dava açmayı düşünüyorum...bilgilirenize....selamlar........Av. Hacı Ali Özhan
hacialiozhan@mynet.com