Mesajı Okuyun
Old 18-10-2003, 19:21   #7
Av.Özgür Eralp

Varsayılan Sigorta ve sağlık tam bir kanayan yara avukatlar için

Meslekte yeniyiz. Üstatlara hep soruyorum. Yıllardır siz ne yaptınız diye. İnanın dışarıdan bir kimseye içinde bulunduğumuz sosyal güvence yoksunluğunu anlatamazsınız. Ben şahsen avukatlık mesleğine başlamadan hem ssklı hemde bağkurlu olarak çalıştım. Staja başlarken çıktım. Çıkış o çıkış! Mesleğe girerken zorunlu SSkK lı oldum. Pirim yatır emeklilik için. Sağlık için ne olacak dedim. ABays dediler. Ben SSKlıysam SSKdan yararlanıyım dedim. Hayır biz sağlık kapsamında olamazmışız. Düşünün ki sertbest avukatız. Vergi levhamız var. Ama bağkurlu değiliz. SSklıyız. ve de sağlıktan yararlanamıyoruz. Yanımızda çalışan işçi hem emeklilikten hem sağlıktan yaralanıyor. Biz yararlanamıyoruz. Eşinin sigortasından yararlanan avukatlar çoğunlukta. Sorunda burdan kaynaklanoyr belki de. Oysa Avukatın eşi çocuğu onun sigortasına geçecek kadar özendirici olmalı. Öğretmen eşi avukat eşinin sigortasından yararlanabilmek için uğraş vermeli. Mesleğin onuru adına gereken de budur diye düşünüyorum bilmem yanlış mı düşünüyorum?