Mesajı Okuyun
Old 05-12-2014, 11:00   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Alıntı:
"seni öldürcem orayı sana mezar edicem çocuğu sana bırakmıycam kaçırıcam "ve" aileme bana pis pis ağıza alınmıcak küfürler hakaretler bana iftiralar namusuma"...
.

Eşinizin belirtilen eylemleri suçtur.
Savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.
Koruma kararı isteyebilirsiniz.(Savcılıktan veya aile mahkemesinden)

Alıntı:
Sizlere sorum birincisi çocuğu kaçırmakla beni öldürmekle sürekli tehdit ettiği için çocuğumu görmesinden yana değilim açıkcası ama babası olduğu için herşekilde görüceğinide biliyorum fakat çocuğumu polis gözetimi altında göstermek gibi bir şansım var mı? çünkü tek başına asla göstermem çocuğumu kaçırcağından eminim..Ve ayrıca kendisi alkol alıyor hergün içiyor
.

Kaygılarınızı ve çocuk için kişisel ilişkinin tehlikeli olacağına ilişkin Aile mahkemesine açıklama yaparak bu yönde kısıtlama veya denetimli kişisel ilişki kurulmasını veya kişisel ilişkinin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Alıntı:
İkinci sorum oğlum ve kendim için nafaka isteğinde bulunucam eşim bunu kesinlikle ödemicek eminim. ödemediği zaman ne yapmam gerekiyo ödemesse kendisi nasıl bi durumla karşı karşıya kalır? Hapis cezası olur mu?

Mahkemece belirlenen nafaka icra takibine konmuş fakat ödeme yapılmamış ise son üç ay için İcra Ceza Mahkemesine şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz.Koşulları varsa nafaka ödememek sebebi ile zorlama hapsi kararı verilecektir.

Alıntı:
Üçüncü sorum kendisi beni tehdit ederken ben o sırada onun tehditlerini bana ve aileme olan küfürlerini ses kaydı yaptım konuşma esnasında. Bu yüzden ben suçlumuyum kayıttan dolayı. Bu kayıtları mahkemeye sunsam bana yararı olur mu boşanmada?

Türk Ceza kanununda karşı tarafın onayı olmaksızın konuşmaları kaydetmek suç olarak düzenlenmiştir.Kendinizi zararlandıracak bir girişimden uzak olmanız yararınızadır. Hakaret ve tehdidi tanık vb gibi yasal delillerle kanıtlama yoluna gitmeniz uygun olacaktır.

Alıntı:
Son sorumsa oğlum 3 yaşında ve eşimle şuan ayrı illerde yaşıyoruz boşanma olduğunda ayrı ilerde olduğumuz için kaç yaştan sonra çocuğu yatılı yanına alma hakkı olur?

Mahkemece kişisel ilişki çocuğun yüksek ve öncelikli çıkarları ve yaşı dikkate alınarak düzenlenecektir.

Yukarıda açıklandığı gibi babanın çocuk güvenliğini tehdit eden şiddet ve alkol sorununu dilekçenizde ve uzman görüşünde açıklamanız ve kanıtlamanız iyi olacaktır.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.