Mesajı Okuyun
Old 06-06-2013, 14:27   #1
diclee

Varsayılan ödeme emrinde icra müdürlüğünün yazmaması

Merhabalar

Aleyhimize bir ilamsız icra takibi başlatılmış ve alacağın konusu işe iade tazminatı olarak belirtilmiş. elime ulaşan ödeme emrinin(ilamsız takip) hangi icra müdürlüğü tarafından gönderildiği ödeme emrinde de tebliğ zarfında da yazmıyor. ".icra müdürlüğü" diye bir ibare var. alacak kurumumuz aleyhine açılmış bir işe iade davasına dayanmakta ancak miktar bizim hesapladığımız miktardan daha fazla. bulunduğum yer icra müdürlüğünü arayarak sordum takip bulunduğumuz şehirde başlatılmamış. bu durumda;

1-borca itirazı hangi icra müdürlüğüne yapacağım belli olmadığından ödeme emrinin iptali yoluna gidebilir miyim? hangi icra müdürlüğünden gönderildiğini araştırıp bulmak gibi bir yükümlülüğüm olduğunu sanmıyorum ancak benzer bir durum yaşayan varsa bu iptal nedeni olarak kabul edilebilir mi diye düşüncelerinize başvurmak istedim.

2-kural olarak ilamsız icra takibi borçlunun ikametgahının bulunduğu yer icra müdürlüğünde yapılmalıdır. her ne kadar alacak ilama dayansa da miktar likit olmadığı için ilamsız icra yoluna başvurulduğunda bu yine takibin borçlunun ikametgahında yapılacağı kuralını değiştirir mi? yani böyle ayrık bir durum var mıdır emin olmak istiyorum.

3-yetki itirazı yapmam mı ödeme emrinin iptali yoluna mı gitmem daha mantıklı olur?