Mesajı Okuyun
Old 22-11-2011, 16:38   #296
nihilietzsche

Müvekkile 04.04.2011 tarihinde hukuka aykırı olarak kesilen 1077 TL tutarındaki trafik cezası 15.04.2011 tarihinde tebliğe çıkarılmış, 21.04.2011 tarihinde ise tebliğ edilmiştir.

Gelen tebligat üzerine hem usûl hem de esastan itirazlarımızı içeren dilekçemizle düzenlenen tutanağa itiraz ettik. Esas yönünden itirazlarımızı, tebliğ edilen karar ekindeki fotoğrafın üzerindeki "pause" yazısına dayanarak, bu fotoğrafın bir video görüntüsünden alınmış olduğunu, bu video görüntüsü incelendiğinde söz konusu DUR ikazının yapılmadığının ortaya çıkacağı şeklinde yaptık.. Usûli itirazımız ise tebligatın 7 gün içinde düzenlenip tebliğe çıkarılmadığı yönünde idi. (ki o zaman bu sürenin 06.04.2011 tarihli yeni yönetmelikle 10 güne çıkarıldığını henüz bilmiyordum. Fakat 10 gün bile olsa bu süre aşılmış.)

Büyükçekmece 1.Sulh Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu Kararı bugün tebliğ aldım. Aynen aktarıyorum;

Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün 04.04.2011 tarih, Seri FV-819062 sıra numaralı idari para cezası karar tutanağı, İtiraz eden Seçkinel Profil San.Tic.A.Ş. vekili tarafından 02.05.2011 havale tarihli itiraz dilekçesi, Karşı taraf Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğünce cevap dilekçesi, ekindeki belge örnekleri ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde; idari yaptırım kararının hukuka uygun olduğu anlaşıldığından başvurunun REDDİNE karar verilmiş olup aşağıdaki hüküm kurulmuştur.

HÜKÜM: Gerekçesi Yukarıda açıklandığı üzere;
1-Başvurunun REDDİNE,
2-Kararın taraflara tebliğine,
3-Mahkeme masraflarının itiraz edenden tahsiline,
İdari para cezasının miktarı itibariyle kesin olmak üzere yapılan inceleme sonucunda karar verildi. 26.10.2011

Ne incelenmesini talep ettiğimiz video görüntüsü incelenmiş, ne de usul yönünden yönetmelikte belirtilen süre dikkate alınmış.. Ve bunlarla ilgili talebimiz de karar metninde yer almamış. Ve bu karar kesin!!!

AMAN ALLAHIM diyorum.. başka da birşey demiyorum..