Mesajı Okuyun
Old 26-12-2006, 12:18   #17
Av.Görkem TURGUT

'Asıl suçlu, kızımı koruyamayanlar'

Defalarca polise şikâyet ettiği ve savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunduğu eski arkadaşı öğretmen Ersen Yıldız tarafından öldürülen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Derya Samancı'nın babası Turgut Samancı, asıl suçlunun "adalete sığındığı halde kızını korumayanlar" olduğunu söyledi.
Kızının hukuk okuduğu için sorunu hukuki yollarla aşmaya çalıştığını, ancak savcı tarafından kovulduğunu söyleyen Samancı, "Ben çocuğuma silah kullanmayı, gayri ahlaki yöntemleri öğretmiş olsaydım, hakkını aramak için bu kadar çırpınmazdı" dedi.
Samancı şunları anlattı: "Benim hukuka saygım sonsuz. Hukuki mercilerde bulunup da görevini yapmayanlaradır isyanım. Bakın kaç tane şikâyeti var kızımın. Bir insan feryat ediyor; öleceğini, öldürüleceğini bile bile adalete sığınıyor. Ama, sığındığı adalet onu koruyamıyor. Savcının gerekçesine bakın, 'delil teşkil edecek herhangi bir şüpheye rastlanmamıştır' diyor."
Samancı, kızının ölümünde ihmali bulunanların peşini bırakmayacağını belirterek, "Bu davanın başka olayların önüne geçmesi için mücadele edeceğim. Bütün hukuki yöntemleri deneyeceğim" dedi.
www.milliyet.com.tr